V důsledku vysokých cen nemovitostí ubylo investorů, kteří se rozhodli volné peníze investovat do realit. Naopak prodávající stále očekávali rychlý prodej jejich nemovitosti. Tato kombinace se promítla v Praze do lehkého propadu cen nemovitostí. Jak vyplývá z údajů čerpajících ze zavkladovaných kupních smluv na katastru nemovitostí Hlavního města...

Realitní zákon je ústředním realitním tématem roku 2019. V červnu 2019 konečně prošel návrh realitního zákona prvním čtením v poslanecké sněmovně. Dnes zákon prošel senátem a aktuálně se čeká již jen na podpis zákona panem prezidentem.

Realitní trh v České Republice zažívá svůj největší růst za posledních 8 let. Ve vybraných lokalitách vzrostly ceny nemovitostí až o desítky procent v posledních dvou letech. Nežádanější komoditou na trhu jsou byty 1+kk - 2+1. Růstu cen nahrávaly v posledním roce převážně levné hypoteční úvěry a volné finanční prostředky investorů.

Slyšeli jste již o projektu MODROZELENÁ ÚSPORÁM? Ne? V tom případě jste na správném místě. Projekt MODROZELENÁ ÚSPORÁM Vám vytvoří plán úspory energií ve Vaší nemovitosti. Rychle, jednoduše a s minimem investice šetříte naší přírodu a zároveň ušetříte až deseti tisíce korun ročně.

Vzít si hypotéku na nové bydlení bude opět o něco složitější. Od 1. dubna 2017 totiž vstoupí v platnost doporučení České národní banky (ČNB), které omezí výši poskytovaných hypoték maximálně na 90 % LTV. To znamená, že 10 % hodnoty nemovitosti lidé budou muset mít dopředu naspořeno.