Daň z nemovitých věcí - nezapomeňte se přihlásit do 30.1.2020

16.01.2020

Leden každého roku je ve znamení podání daňového přiznání k dani z nemovitých věcí, do kterých patří také nemovitosti. V případě, že jste si v roce 2019 koupili nemovitost, je nutné se k této dani přiznat na příslušný finanční úřad nemovitosti. Daň se platí 1x ročně, vždy do 31.5. daného roku a platí ji ten, kdo byl vlastníkem příslušné nemovitosti 1.1. příslušného roku. Formulář daňového přiznání naleznete na webových stránkách finanční správy i s návodem na vyplnění. 

https://www.financnisprava.cz/cs/danove-tiskopisy/databaze-aktualnich-danovych-tiskopisu?rok=2020&tiskdruh=TDFU&dan=T_WEB06

V příštích letech již jen zaplatíte daň, bez nutnosti vyplňování daňového přiznání. Finanční úřad ve většině případů zasílá složenku s přesnou částkou k zaplacení, avšak povinnost zaplatit máte i v případě, že by Vám složenka nepřišla. 

V případě, že později nemovitost prodáte, ujistěte se na příslušném finančním úřadě, že nový vlastník splnil svojí povinnost a nahlásil se jako nový plátce daně, aby případné nedoplatky nešly za Vámi.

Přeji krásný nový rok ve Vaší nové nemovitosti.