Matterport – 3D scan nemovitostí

02.02.2020

Ráda bych Vás informovala o nové službě, kterou nabízím všem svým klientům. Jedná se o 3D virtuální prohlídku, díky které máte možnost zaujmout potenciální kupce nebo nájemce své nemovitosti. Velkou roli totiž při výběru nemovitosti dělají nejen praktické věci jako lokalita, cena, nebo výměra, je to především dojem, kterým na Vás daná nemovitost působí.

Proto je mou snahou probudit pozitivní emoce, které jsou pro nákupní rozhodování velice důležité. Faktem realitního trhu je, že se potenciální kupec poprvé setkává s nemovitostí na internetu. Proto dnes realitní makléři realizují ve svých prezentacích prodávaných nemovitostí kvalitní fotografie focené širokoúhlým objektivem, interiérové prostory upravují, provádějí homestaging, využívají drony, točí videoprohlídky a používají sférické 360° fotografie.

Nic z toho však nenahradí skutečná prohlídka nemovitosti. A právě díky Matterportu je již možné pozvat všechny zájemce na prohlídku nemovitosti skrze jakékoli zařízení připojeného na internet (PC, tablet, mobil). Při procházení 3D virtuální prohlídkou je nejvíce oceňováno to, že si každý může do nejmenšího detailu prohlédnout interiér nemovitosti beze spěchu v pohodlí domova. Pohybujete se skrze prostor, který si můžete prohlédnout z jakéhokoli úhlu. Tím se můžete kompletně ponořit do 3D prohlídky a získáte tak nerušené emocionální propojení s prezentovanou nemovitostí. Tento zážitek lze ještě umocnit díky 3D brýlím. Technologie umožňuje také zobrazit 3D model celého naskenovaného prostoru, se kterým můžete ve svém zařízení otáčet v 360° na všechny strany.

Ještě před dvěma lety jsme Matterport a 3D vizualizace neznali, ale díky neustále se vyvíjejícím se technologiím jsou již dnes na našem trhu zabydleny.

Bohužel stejně jako u videoprohlídek platí, že je to nástroj pro pár desítek makléřů, kteří se snaží posouvat kvalitu této branže dopředu. Chtějí pro své klienty udělat maximum.

Mnoho makléřů, ale i vlastníků nemovitostí však stále spoléhá na fotografie a nedovedou si představit, co jim Matterport a tato nová technologie umožňuje.

Zveřejněním 3D virtuální prohlídky Matterport a jejím sdílením na sociálních sítích to nekončí. Z jakéhokoliv bodu virtuální prohlídky lze získat foto ve vysoké kvalitě nebo 360° foto. Z procházení 3D virtuální prohlídky Matterport je dále možné vytvořit video, které rychle a jednoduše představí Váš prostor. Lze vytvořit také půdorys, který vychází z reálných nasnímaných dat. 3D virtuální prohlídku Matterport je také možné umístit do Google Street View. Tyto výstupy se tak stávají dalším marketingovým nástrojem pro prezentaci Vaší nemovitosti.

S 3D virtuální prohlídkou Matterport získáte:

  • exkluzivní prezentaci Vašich prostor
  • Vaše prostory budou otevřeny 24 hod. denně, 365 dní v roce
  • možnost ukázat Vaše prostory zahraničním klientům
  • tři možnosti pohledu - Procházka, Dollhouse, Půdorys
  • vkládání popisků, odkazů, fotek, videí, dokumentů a dalších informací
  • kombinace 3D virtuální prohlídky a 360° fotografií
  • vytvoření realistických 3D a 2D půdorysů
  • kompatibilita se všemi zařízeními - PC, tablet, telefon (iOS, Android i Windows)
  • jednoduché vložení 3D virtuální prohlídky na web, na Facebook, na realitní servery
  • na prohlížení není potřeba žádný speciální software ani prohlížeč